instagram
 
instagram

Sport

Postavljene table sa obeležjem „Subotica Evropski grad sporta”

RTV Subotica • Sanela Simeunović • 15. april 2024. • 10:28 •

Postavljene table sa obeležjem „Subotica Evropski grad sporta”

Na deset lokacija u gradu postavljene su table sa obeležjem „Subotica Evropski grad sporta”. Table su postavljene  povodom titule koju je naš grad dobio pre skoro godinu dana, a prema odluci Evropke komisije, kada je Subotica  proglašena za Evropski grad sporta 2024.godine.

Na deset sportskih objekata postavljene su table. Reč je o tablama koje su postavljene uz zajednički rad Sportskog saveza grada Subotice i Grada Subotice.

-Građani mogu da vide table u Sportskom savezu, na bazenu na Prozivci i Dudovoj šumi, Gradski stadion, streljana, uskoro na Gradskom hipodromu, dakle svi sportski objekti gde se odvijaju sportska dešavanja, su obeleženi znakom Evropski grad sporta Grad Subotica za 2024.godinu- kaže članica GV zadužena za oblast sporta i omladine, Nataša Aleksić.

Izgled samih tabli odredila je Komisija koja je dodelila titulu, objašnjava naša sagovornica.

-Mi smo od Evropske komisije dobili zastavu gde je naveden naš grad i grb Evropske komisije, na osnovu toga smo napravili table, cerade, panoe, koji nose titulu Evropski grad sporta za 2024.godinu.

Takođe, ovim povodom tokom cele godine biće organizovan niz sportskih aktivnosti u našem gradu. Jedna od njih je i besplatna školica sporta tokom leta namenjena za decu, a svakako više informacija o tome svi zainteresovani moći će da saznaju početkom juna, ističe naša sagovornica.

 

Preporučujemo još …


Kroz Grad
Vesti dana - video

Kroz Grad
Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

vojvodanska-dogadanja
Fejsbuk

Emisije

U sred srede

RTV Subotica

U sred srede

Poslovni intermeco

RTV Subotica

Poslovni intermeco

Subotička događanja

RTV Subotica

Subotička događanja

Opušteno

RTV Subotica

Opušteno

Likovni tragovi

RTV Subotica

Likovni tragovi

U susret istini

RTV Subotica

U susret istini

Subotica grad sporta

RTV Subotica

Subotica grad sporta

Sport

RTV Subotica

Sport
Budi human - Helena