instagram

instagram

Sjajni Spartak u sjajnoj atmosferi

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 17. maj 2024. • 00:21 •

Uz sjajnu sinergiju svih onih koji u Subotici vole košarku, počev od igrača, stručnog štaba, do vizionara ambicioznog projekta i ljubitelja košarke na severu Bačke, Spartak je osvojio ABA2 ligu, a u našem gradu će se naredne sezone igrati mečevi elitnog ranga regionalnog takmičenja.

Nakon pobede u Novom Sadu, Spartak je i u Subotici bio bolji od Vojvodine, ovoga puta sa 80:74 (20:22, 19:14, 19:18, 22:20), a rezultat tek nagoveštava kakva je drama odigrana u Hali sportova.

Novosađani su na startu pokazali koliko mogu da budu nezgodni kada ih krene šut za tri, dok su domaći put do dobrog rezultata tražili kroz dobru odbranu uz strpljivo „zidanje” svakog poena. Kaningem je od starta zadavao dosta problema Subotičanima, povela je Vojvodina sa 16:12, dok Spartak uspeva da do kraja četvrtine pronađe ritam.

Agresivni gosti ulaze u probleme sa ličnim greškama, ali vode sa 32:27. I onda na scenu stupa sjajna odbrana Subotičana, Mozli je radio odličan posao pod koševima, a prednost rivala se topila. Serijom od 10:0 Spartak okreće rezultat, ali i tok meča. Bilo je dosta nervoze oko klupe Novosađana, a prvi čovek Vojvodine Željko Rebrača morao je da napusti Halu sportova.

Milisavljević drugo poluvreme počinje trojkom, a uskoro je na semaforu zasijalo 45:36 za Golubove. Iako se činilo da Subotičani imaju zalet, nisu se predavali ni gosti, ali, zahvaljujući dobrom izvođenju slobodnih bacanja Barne i Tejića, Spartak pred završnih deset minuta vodi sa 58:54.

Još jednom je zablistao Milisavljević, pogađa trojku za 56:56, ali je Kaningem bio ponovo odličan. Držao je svoju ekipu u otvorenom statusu, dok je Spartak u finišu meča umalo „prosuo” sve dobro što je radio. Bumbić je pogodio nemoguću trojku za 74:75, ali je Barna pokazao šta zna – u kontri poentira pod faulom, dodaje slobodno bacanje, a zatim je penale mirno realizovao i Cerovina za konačnu odluku – Spartak je ušao u ABA ligu.

Spartak: Cerovina 8, Cvetković, Milisavljević 7, Gordić 11, Radosavljević, Medarević 7, Tejić 10, Lazić, Marelja, Sokolović 7, Mozli 9, Barna 21.

Vojvodina: Kaningem 28, Banjac 14, Nedeljkov, Ljubičić 1, Rakićević 8, Zagrađanin, Bumbić 8, Savić 6, Nikolić 2, Ašćerić, Džonson 2, Vučetić 5.