instagram

instagram

Bez golova u Surdulici

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 19. maj 2024. • 11:40 •

Superligaška fudbalska utakmica u Surdulici, između domaćeg Radnika i subotičkog Spartaka, nije imala takmičarski značaj, Radnik je ispao iz domaće elite, Spartak je izbegao i baraž, a u skladu sa tim je protekao i meč – bez pobednika, bez golova – 0:0.

Takav „status“ utakmice doneo je priliku treneru Spartaka Milošu Kruščiću da malo „promeša karte“ i u igru ubaci i igrače koji su do sada imali manju minutažu, a među njima je bio i debitant – golman Marin Dulić (2005. godište). Prvi deo igre protekao je u blagoj inicijativi domaćih koji su najboljju priliku imali preko Kadijevića koji je pogodio stativu. Uskoro stiže i šansa Anđelkovića, koji šutira pored gola, te pomaže mladom Duliću da sačuva mrežu. Najbolje šanse za Spartak imali su Acule i Todoroski.

Kako je proticalo drugo poluvreme, tako su Golubovi postajali sve opasniji. Dobru priliku imao je Ubiparip, a potom je, u 75. minutu, gostujući tim propustio veliku priliku da povede. Prvo je probao Ubiparip, a potom i Bogićević.

Radnik: Ranđelović, Vranjanin (46. Milićević), Stojanović, Kadijević, Jović (65. Kunić), Gašić, Oraščanin, Anđelković, Hajdarević (84.Stojković), Čumić (77. Šovšić), Bogdanović (84. Tomašević).

Spartak: Dulić, Kerkez, Krsmanović (46. Prijović),Tošeski (59. Mijić), Bogićević, Dunđerski (59. Stanojev), Đurasović, Todoroski, Ćalasan, Acule (59. Ubiparip), Babić (80. Tomović).