Tíz forduló után győzött a Bečej

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 2024. április 2. • 08:46 •

A Bečej 1918 Ifjúsági Futball Klub a Szerb Vajdasági Liga 20. fordulójában, 3:1-re legyőzte az újvidéki Kabel csapatát, a Tisza melletti Városi Stadionon.

Tíz bajnoki meccs után, végre sikerült megszakítania az óbecseieknek azt a fekete sorozatot, amelyben kilenc vereséget és egy döntetlent könyvelhettek el, mindössze egy kapott gól mellett, és ezért ez a győzelem és a három gól a Kabel hálójában sokat jelent, mind Ivanović edzőnek, aki a félszezonban jött, mind a játékosoknak, de a szurkolóknak is.

A kék-fehérek remekül nyitották a meccset, és az első pillanattól kezdve támadójátékkal indítottak. Az első félórában a gól lógott a levegőben, és pillanat kérdése volt, hogy a Tisza-parti fiúk mikor kezdik ki a Kabel hálóját, de el kell ismerni, hogy nagy volt a szorongás is, mert az óbecsei csapat a korábbi mérkőzéseken is nagyon jól játszott, de nem sikerült realizálniuk a lehetőségeiket,  amit az ellenfél csapatai ki tudtak használni és büntetni is.

Szerencsére ezúttal másképp volt, és a 33. percben Tomić Milovanovićnak továbbított, aki a háló közelebbi sarkába rúgta a labdát, 1:0-ra. Mindössze hat perc kellett ahhoz, hogy a hazaiak megduplázzák az eredményt. Vorgučin lőtte a labdát Vuk Vješticához, aki a Kabel kapuja elé húzta azt, majd 2:0-ra sikeresen realizálta mindezt. A mérkőzés első részében az utolsó gólt, vagyis öngólt a Kabel játékosa Batos  szerezte, aki egy szabadrúgás után, elhárította a labdát, és 3:0-ra a saját csapatának kapujába küldte azt.

Az újvidékiek egyetlen gólját Milisavljavić szerezte a 80. percben, így a végeredmény 3:1 lett.

Az óbecsei focisták ezzel a győzelemmel a tabella tizenharmadik helyéről a tizenegyedik pozícióba ugrottak fel, a következő 21. fordulóban pedig Adorjánra utaznak, ahol a kék-fehérek mögött egy ponttal elmaradó Tisza csapata fogadja őket.

A Bečej következő hazai pályás mérkőzése április 10-én, szerdán lesz, amikor a jelenleg 14 ponttal a tabella végén álló bácspalánkai Bačka IFK érkezik a Tisza melletti Városi Stadionba.