instagram

Nikolić srušio Metalac

RTV Subotica • Vlado Šućur • 25. oktobar 2021. • 18:19 •

Spartak ŽK dočekao je Metalac iz Gornjeg Milanovca u okviru 14. kola Superlige posle pobede u Novom Pazaru i sa dobrom energijom koju je doneo novi-stari šef stručnog štaba, Vladimir Gaćinović.

Posle uvodnog ispitivanja snaga, subotičani su se približili golu protivnika a kao posledica intenzivnijih napada dosuđen je i penal. Lazar Tufegdžić je dobro šutirao ali je golman Mateja Maslarević još bolje reagovao i sačuvao svoju mrežu. Gosti su pokušali da sačuvaju loptu ali iz nešto dužeg poseda nisu uspeli da stvore i veći broj prilika. Nasuprot tome, Spartak je napadao konkretnije a posle akcije u 30 minutu Šimura je uputio oštru loptu u šesnaesterac a Nemanja Nikolić je umeo da je sprovede u mrežu za 1 – 0 što je rezultat kojim je  završeno prvo poluvreme. Borbena ekipa iz Gornjeg Milanovca pokušavala je u nastavku da igra ofanzivnije, tražili su loptu i Vlalukin i Furtula ali je je odbrana domaćih na čelu sa Ivančevićem dobro zatvarala sve prilaze golu. Iz inicijative gostiju otvorio se prostor za kontranapade Spartal ŽK a posle jednog koji je u 63. minutu povukao Tufegdžić, lopta je stigla do Nemanje Nikolića koji je prosledio u mrežu. Usledila je pauza usled video analize kojom je potvrđeno da nije bilo nedozvoljene pozicije i domaći su se ponovo radovali. Do kraja meča gosti nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol protivnika pa je Nikolić ostao jedini strelac na ovom susretu.