Ponovo bolji od Javora

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 22. april 2024. • 09:27 •

Isti rivali, isti rezultat – fudbaleri Spartaka su u novom susretu protiv Javora, ali sada u prvom kolu plej-auta Super lige Srbije, zabeležili pobedu od 1:0 (0:0). Razlika je što je gol ovoga puta pao nešto ranije, u 62. minutu, a postigao ga je rezervista Kolins Atule.

Prvo poluvreme donelo je inicijativu Subotičana, ali sa retkim prilikama. Mnogo duela, mnogo „rovovske borbe“, a malo fudbalske lepote – najkraći je opis prvog dela igre.

Drugo poluvreme donosi i jedini gol na meču, a pogodak stiže kao plod dobre akcije Golubova. Todoroski proigrava Stanojeva po desnoj strani, a ovaj ubacuje pred gol ekipe iz Ivanjice gde je Atule nadskočio svoje čuvare i – poentirao. Do kraja meča su gosti pokušavali da urade nešto više, ali promene rezultata više nije bilo. Vulić je sačuvao svoju mrežu.

Spartak: Vulić, Vitorović (80. M. Kerkez), Bogićević, Đurasović, Mudrinski (80. Ubiparip), Todoroski (71. Tošeski), Ćalasan, Mijić, Stanojev, Mijailović, Krsmanović (55. Atule).

Javor: Raičević, Pinto (73. Mićić), Gojković, Sjuart (79. Ratković), Bosić, Milošević, Dolmagić (79. Miletić), Dukure, Tojčić, Skoko, Petrović (73. Šarić).