Košarkaši savladali Novi Pazar

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 23. novembar 2023. • 08:33 •

Košarkaši Spartak Office shoesa naneli su prvi poraz Novom Pazaru na njihovom domaćem terenu, slavili su Golubovi sa 78:73 (22:18, 18:21, 16:21, 22:13). Iako su u napornom ritmu sreda-subota, imali su dovoljno snage da kroz sjajnu završnicu meča obezbede petu pobedu u Košarkaškoj ligi Srbije.

Subotičani su bili dobri na početku meča, odlično su otvorili utakmicu, vodili su sa 8:9, 16:9, ali finiš četvrtine pripada domaćinu koji smanjuje zaostatak. Nakon neugodne serije Novog Pazara od 8:0 na početku druge četvrtine, Barna i Cvetković pogađaju važne koševe, pa Spartak na poluvremenu ima minimalnu prednost.

Gutalj i Stanković bili su ključni igrači Novog Pazara u trećoj četvrtini, pogodili su važne trojke, pa je domaći tim vodio sa 60:56 pred završnu deonicu.

Ipak, kada je bilo najvažnije, Spartak pokazuje svoj kvalitet. Doprineo je tome i novi igrač Luka Cerovina, vezao je dve trojke iz dva napada, nadovezali su se i Bojić i Cvetković, pa Golubovi u seriji vode sa 69:60. Cvetković je u finišu, sa linije slobodnih bacanja, potvrdio pobedu ekipe sa severa Bačke.

Novi Pazar: Mićulović 7, Salihović, Vasić, Numanović, Milić, Gutalj 21, Stanković 15, Bojd 22, Harvi 4, Karapandžić, Islamović 4.

Spartak Office shoes: Cerovina 11, Cvetković 20, Milijašević, Kutlešić 13, Milisavljević 2, Radosavljević, Ilić 1, Medarević 9, Bojić 12, Sokolović, Čupković, Barna 10.