RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 23. mart 2024. • 23:58 •

Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: 42.771. Sudija: Jovan Šegrt.
Strelac: Knežević u 82. minutu.
Crvena zvezda: Guteša, Nikolić (od 89. Matić), Spajić (od 67. Đermanović), Rodić (od 46. Ogbu), Radojević, Knežević (od 89. Ilić), Kanga, Katai (od 89. Cvetković), N. Mituljikić (od 67. J. Mituljikić), Olanjinka, Endiaje (od 75. Ćurić).
Zenit: Keržakov (od 46. Vasjutin), Santos (od 46. Fernandes), Nino (od 62. Gimaraeš), Rodrigao, Karavaev, Kovalenko, Ahmetov, Erohin (od 62. Černji), Mantuan, Pedro (od 46. Vendel), Isidor.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u prijateljskoj utakmici Zenit rezultatom 1:0 (0:0). Jedini gol na meču liera srpskog i ruskog prvenstva postigao je Nikola Knežević u 82. minutu. Utakmica je odigrana pred više od 42.000 gledalaca na stadionu „Rajko Mitić“.
Ipak, rezultat je ostao u drugom planu. Na tribinama je viđena prava fešta. Pevalo se Srbiji, Rusiji, bratskom odnosu dve zemlje i dva naroda.
Duel dva prijateljska kluba imao je svečani deo. Pre utakmice je Danica Crnogorčević izvela dve pesme „Kaćušu“ i „Oj, Kosovo, Kosovo“, a uoči samog početka minutom ćutanja je odata počast žrtvama terorističkog napada u Moskvi.
Sjajnoj slici na tribinama doprineli su i navijači Zenita koji su u velikom broju pristigli u Beograd.