KK „Feniks“: Dve ubedljive pobede u generaciji 2011.

TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 13. februar 2024. • 00:00 •

Generacija KK „Feniks“ 2011. odigrala je dve utakmice. Prvo su odigrali redovno kolo protiv ekipe KK „Apatin“. Ova generacija je ponovo odigrala jednu rutinsku utakmicu. Lagani ritam i dobra odbrana donela su prednost domaćinima, koji su iz minuta u minut povećavali prednost do 27:15. U drugom delu su se igrale bolje odbrane, a samim tim je bilo i više grešaka sa malo koševa, pa je rezultat posle drugog perioda glasio 36:21. Ponovo u trećem periodu Feniks igra bolje, pa samim tim se i razlika povećava na 55:31. Poslednji period iskorišćen je da svi igrači dobiju šansu da pokažu svoje kvalitete. To su i uradili, rezultat nije trpeo, pa je Feniks sasvim zasluženo pobedio sa 69:46.

Drugu utakmicu je ova generacija odigrala protiv ekipe KK „Vrbas“. Ova utakmica je bila borba za prvo mesto posle prvog dela takmičenja. Feniks je ekipa bez poraza, a Vrbas je imao samo jedan poraz pre ovog meča. Sam početak je protekao u veoma ujednačenoj i neizvesnoj igri do polovine prvog perioda, tada Feniks prelazi u odbranu po celom terenu i sa takvom odbranom uspeva da ukrade nekoliko lopti i lagano realizuje kontra-napade i vodi sa 21:14. Isti ritam je viđen i u drugom periodu, pa prednost Feniksa raste do 41:21. Iako je bila velika prednost za domaćina, gosti se nisu predavali. Ponovo je u trećem periodu viđena velika borba sa dobrim odbranama. Feniks je kontrolisao rezultat i ponovo je povećao prednost na 55:32. Kao da su domaćini zadovoljili, pa su u poslednjem periodu malo opuštenije igrali, ali to nije uticalo na rezultat. Feniks je pobedio sa 62:48, pa je prvi deo završio na prvom mestu sa svih osam pobeda.