instagram

OFK Vrbas bolji od Obilća u opštinskom derbiju

TV Bačka • Redakcija TV Bačka • 15. april 2024. • 13:55 •

OFK Vrbas bolji od Obilća u opštinskom derbiju Foto: TV Bačka

Odigrane su utakmice 23. kola Vojvođanske fudbalske lige Sever. Omladinski fudbalski klub Vrbas u opštinskom derbiju ugostio je na svom terenu FK Obilić iz Zmajeva. U zanimjlivom susretu sa priličnim brojem šansi obe ekipe imale su priliku da preokrenu ishod u svoju korist, ali su Vrbašani ipak pokazali da drže favoritsku poziciju u ovom okršaju. Tri prilike za pogodak su i realizovane i sve tri u drugom delu meča. Najpre je u 54. minutu poveo OFK Vrbas golom Klisarića, jednog od najiskusnijig igrača ove ekipe.  Osam minuta kasnije u 62. minutu Vrbašani su poveli 2:0 pogotkom Vasića.  Odmah na početku proudžetaka, Koprivica je postigao pogodak za Zmajevčane, odlučno ali nedovoljno pa su poeni ipak ostali u Vrbasu.

Zmajevački Obilić trenutno je na ubedljivoj petoj poziciji Vojvođanske lige Sever. Iz 23 susreta imaju 13 pobeda, jedan remi i devetporaza. Vrbašani su sa 14 pobeda, šest remija i tri poraza drugi na tabeli. Utakmice 24. kola igraju se predstojećeg vikenda. Zmajvčani dočekuju FK Đurđin iz Đurđina. OFK Vrbas će u Somboru odmeriti snage sa Fudbalskim kliubom “Ravangrad 2018”.  I Vrbašani i Zmajevčani su favoriti pa se očekuje da na ovim susretima upišu po nova tri boda.