Pavlov odneo pobedu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 2. maj 2024. • 07:46 •

U prvomajskom superligaškom duelu fudbaleri Spartaka i Železničara iz Pančeva podelili su bodove nakon remija – 1:1 (1:0). Utisak je da Golubovi zaista mogu da žale za celim plenom, propustili su da pobedom završe utakmicu u kojoj su bili bolji rival, dok je Pančevcima i jedan bod od izuzetne važnosti u borbi za opstanak.

Nakon što su gosti pripretili na početku meča, Spartak je bio bolji rival u većem delu prvog poluvremena. U šansi je bio Stanojev, potom Todoroski, a na kraju i Ubiparip koji pogađa okvir gola. Ipak, u 33. minutu stiže gol Todoroskog za 1:0, a uskoro i nova šansa istog igrača koju je pravovremenim istrčavanjem osujetio golman Mijatović. Završna šansa poluvremena ostaje gostima, ali promene rezultata nije bilo.

Tražili su gosti put do gola, ali je i Spartak bio opasan, no, činilo se da se mreže više neće tresti. Tako je bilo sve do prvog minuta sudijske nadoknade kada je Pavlov iskoristio odbitak i pogotkom obezbedio bod gostima.

Spartak: Vulić, Bogićević, Mijailović, Ćalasan, Vitorović (63. M. Kerkez), Stanojev, Mijić (92. Tošeski), Đurasović, Tomović (74. Krsmanović), Todoroski (74. Babić), Ubiparip (63. Mudrinski).

Železničar: Mijatović, Stanković, Hajdin, Obradović, Lakićević, Kovačević (46. Purtić), Đorđević (81.Knežević), Jovanović (62. Pavlov), Grgić, Romanić, Kahvić (46. Trifunović).