Železničar hrabar, ali bez sreće protiv Javora

RTV Pančevo • Redakcija RTV Pančevo • 17. mart 2024. • 20:10 •

Železničar – Javor 0:1 (0:0)

Stadion: SC Mladost u Pančevu. Gledalaca: 1.200- Sudija: Milan Ilić. Žuti kartoni: Gojković (Javor). Strelci: Stjuart u 60. minutu za Javor.Crveni karton: Bosić u 87. minutu.

ŽELEZNIČAR: Mijatović, Obradović, Stanković, Konatar /52. Jovanović/, Lakićević, Đorđević, Knežević, Grgić /75.Kahvić/, Mirosavić, Romanić, Pavlov /61. Ignatijev/

JAVOR: Manojlović, Dolmagić /90+2 Dolmagić/, Leandro, Skoko, Marjanović, Dokure, Tojčić /85.Tojčić/, Micić /10.Mićić/, Gojković, Bosić, Stujart /90+2.Šarić/.

Fudbaleri Železničara nisu imali sreće u duelu sa Javorom iz Ivanjice. Igrali su borbeno, ali je gost uspeo da slavi golom Stuarta u 60. minutu. Pančevcima sada preostaje da se u reprezentativnoj pauzi dobro spreme za ono što ih očekuje u nastavku sezone.

Bolju igru u prvom poluvremenu fudbaleri Železničara nisu uspeli da krunišu golom. Prvo je kapiten Đorđević bio u prlici, ali je lopta u 12. minutu, posle slobodnog udarca otišla iznad prečke. Da bi potom u 23. minutu pokušao i Stanković. Ipak, njegov udarac sa oko 20 metara iskosa sa desne strane odlično je zaustavio golman Manojlović.

Nastavio je Železničar sa napadim, a dobru šansu nije iskoristio i koji minut kasnije. Lazar Romanić je dodao loptu do Grgića, ovaj je iz prve šutirao pored gola.

Jedinu ozbiljnu šansu u prvom poluvremenu, Javor je imao u 40. minutu, ali je Mijatović uspeo da odbrani šut Bosića.

U nastavku utakmice Železničar je prvu priliku imao u 53. minutu preko Pavlova, ali je lopta otišla pored gola, dok je Lazar Romanić minut kasnije šutirao preko prečke.

Kad se prilike ne iskoriste obično sledi kazna. Gojković je odlično na desnoj strani terena pronašao Dokurea u 60. minutu, ovaj je uputio precizan pas do Trivonte Stujarta, koji je između dvojice igrača Železničara smestio loptu u mrežu – 0:1.

Pokušao je zatim u 62. minutu Đorđević iz slobodnog udarca sa oko sedamnaest metara, ali je lopta završila iznad prečke.

Tri minuta pre kraja meča Javor je ostao sa igračem manje, drugi žuti karton dobio je Radivoj Bosić.

Sudija Ilić zatim je produžio meč još osam minuta, a svim snagama su opsedali gol Ivanjičana, domaći.

Petom minutu nadoknade golman Manojlović fantastično je reagovao kod šuta Strahinje Jovanovića.

Učinili su sve Pančevci da dođu do tri boda, međutim nisu uspeli protiv raspoloženog Manojlovića.