Kultura
TV Bačka Palanka • Redakcija TV Bačka Palanka • 1. jun 2022. • 00:00 •
Žiri 58. Festivala amaterskih pozorišta Vojvodine radio je u sastavu:
Ljubislav Majera, reditelj – predsednik
Predrag Momčilović, glumac – član i
Predrag Ćurić, reditelj – član
U izuzetno dobroj atmosferi i dobroj organizaciji Susreta, žiri je u pomenutom sastavu pogledaoe 7 (sedam) predstava u konkurenciji i to:
-GIMNAZIJSKA SCENA- RUMA SCHOOL THEATRE GIMNAZIJE „STEVAN PUZIĆ“ RUMA – ALL SHOOK UP!!! (ODLEPIO SAM SKROZ)- Džo Dipijetro, režija: Marija Ratančić
-AMATERSKO POZORIŠTE KOVIN – AUDICIJA Aleksandra Galina, režija: Jovan Grujić
-AMATERSKO POZORIŠTE „MIRKO TATALOVIĆ ĆIRA“ NOVA PAZOVA – PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ Ljubomira Simovića, režija: Aleksandar Bako
-DRAMSKI STUDIO „ART“ DOMA KULTURE RUSKI KRSTUR – VINA (KRIVICA) Nebojše Romčevića, režija: Vladimir Nađ – Aćim
-KREATIVNI CENTAR „ARTELjE“ – INĐIJA – NEKA BUDE ANONIMNO – autorski projekat grupe, režija: Staša Blečić i Teodora Marčeta
-DOM KULTURE CRVENKA – POZORIŠTE „STEVAN SREMAC“ – OŽALOŠĆENA PORODICA – Stevan Sremac u režiji Igora Pavlovića
-AMATERSKO POZORIŠTE „BRANISLAV NUŠIĆ“ KULTURNO-OBRAZOVNOG CENTRA ŠID – ROĐENE, tekst i režija: Cvetin Aničić
Iz opravdanih razloga nije odigrana predstava:
-DRAMSKI STUDIO „LUČA“ KUD „KRUŠČIĆ“ KRUŠČIĆ – LASICE Bojane Mijović, režija: Dejan Cicmilović
Šest predstava odigrano je na sceni bioskopa u Bačkoj Palanci, dok je predstava-DOMAKULTURE CRVENKA – POZORIŠTE „STEVAN SREMAC“ – OŽALOŠĆENA PORODICA odigrana, iz tehničkih razloga, u pozorišnoj sali u Bačkom Petrovcu.
Pohvala za posvećen rad sa mladima dodeljuje se Cvetinu Aničiću
Pohvale za glumačka ostvarenja dodeljuju se:
– kompletnom ansamblu Kreativnog centra predstave „Neka bude anonimno“
– Milici Mitrović za ulogu Silvie u predstavi „Odlepio sam skroz“
– Mariji Ćordi za ulogu Loren u predstavi „Odlepio sam skroz“
-Cvijeti Jovanović Mučalici za ulogu Simke u predstavi „Ožalošćena porodica“
– Oliveri Stefanović za ulogu Varvare Volkove u predstavi „Audicija“
-Bojani Urošević za ulogu Gine u predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“
-Jakimu Vinaji za ulogu Brace u predstavi „Vina“
Diplome za epizodnu ulogu dodeljuje se:
– Katarini Dragišić za ulogu Matilde u predstavi „Odlepio sam skroz“
– Spasoju Miliću za ulogu Miluna u predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“
Diploma pedagoški rad dodeljuje se:
– Mariji Ratančić za predstavu „Odlepio sam skroz“
-Teodori Marčeti za predstavu „Neka bude anonimno“
– Staši Blečić za predstavu „Neka bude anonimno“
Diploma za scenski govor dodeljuje se:
– predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“
– predstavi „Vina“
Diploma za muziku dodeljuje se: orkestru u predstavi „Odlepio sam skroz“
Diploma najbolji kostim dodeljuje se: predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“
Diploma najbolju scenografiju dodeljuje se: predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“
Nagrada za vizuelni dizajn predstave dodeljuje se: predstavi „Ožalošćena porodica“
Ravnopravne diploma za najbolja glumačka ostvarenja dodeljuju se:
-Adrijani Nađ za ulogu Goce u predstavi „Vina“
– Nađi Borojević za ulogu Natali/Ed u predstavi „Odlepio sam skroz“
-Zoranu Raduloviću u predstavi „Ožalošćena porodica“
-Gordani Mešter za ulogu Sarke u predstavi „Ožalošćena porodica“
Diploma najboljem reditelju dodeljuje se: Alaksandru Baku u predstavi „Putujuće pozorište Šopalović“
Diplome za tri najbolje predstave, koje stiču pravo učešća na Republičkom festivalu amaterskih pozorišta Srbije dodeljuju se:
Treće mesto – GIMNAZIJSKA SCENA- RUMA SCHOOL THEATRE GIMNAZIJE „STEVAN PUZIĆ“ RUMA – ALL SHOOK UP!!! (ODLEPIO SAM SKROZ)- Džo Dipijetro, režija: Marija Ratančić
Drugo mesto – DOM KULTURE CRVENKA – POZORIŠTE „STEVAN SREMAC“ – OŽALOŠĆENA PORODICA – Stevan Sremac u režiji Igora Pavlovića
Prvo mesto – AMATERSKO POZORIŠTE „MIRKO TATALOVIĆ ĆIRA“ NOVA PAZOVA – PUTUJUĆE POZORIŠTE ŠOPALOVIĆ Ljubomira Simovića, režija: Aleksandar Bako
Sve odluke žiri je doneo jednoglasno.