„Slomili” rivala u nadoknadi

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 16. april 2024. • 09:38 •

U završnom, 30. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Spartaka su, zasluženo, sa 1:0 (0:0) savladali Javor iz Ivanjice. Golubovi su bili bolji rival tokom svih 90 minuta igre, ali su mreže mirovale sve do prvog minuta sudijske nadoknade kada je „šifru“ za gol Strahinje Manojlovića konačno pronašao Ognjen Mudrinski. Iskoristio je dobru loptu Krsmanovića i doneo radost svojoj ekipi i novom treneru Milošu Kruščiću pred početak tajm-auta.

Spartak je imao ofanzivnu dominaciju u većem delu meča, borio se Kolins Atule da pokaže da mu šansa nije ukazana bez razloga, imali su Golubovi i dve izgledne prilike posle prekida, ali golova nije bilo. Gosti su, takođe, imali svoje dobre momente, a dve opasne kontre, srećom po Subotičane, nisu donele rezultat.

Drugo poluvreme donelo je dosta sličnu igru, veću inicijativu Golubova, dosta promena na obe strane, a onda i opisani gol Mudrinskog koji je rešio meč.

Spartak: Vulić, Vitorović (70. M. Kerkez), Bogićević, Đurasović, Todoroski (90+3. Martinović), Ćalasan, Mijić, Stanojev, Atule (70. Krstmanović), Mijailović, Tomović (55. Mudrinski).

Javor: Manojlović, Obradović, Pinto, Marjanović (87. Ratković), Gojković (87. Silva), Stjuart (87. Petrović), Milošević, Dolmagić (73. Ilić), Dukure, Tojčić, Šarić (67. Mićić).