Sport

Otvoren Sajam sporta

RTV Subotica • Sanda Mileusnić • 17. mart 2022. • 14:28 •

Otvoren Sajam sporta

Centralni gradski trg još jednom je bio u znaku sporta. Okupili su se tu juniori, seniori, ali i oni najmađi iz školica sporta koji su prolaznicima predstavili osnove 27 sportova i boje 33 sportska kluba koliko ih Subotica ima. Treći Mali sajam sporta u našem gradu otvorio je nosilac olimpijskog zlata i predsednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek poručivši da je Subotica još jednom potvrdila onu dobru poznatu izreku da je grad sportova.

Preko 300 učesnika svih uzrasta, od najmlađih do profesionalaca, okupilo se na gradskom trgu i radilo ono što najbolje zna – bavilo se sportom. Subotica je još jednom bila domaćin Malog sajma sporta, manifestacije koja promoviše sportsku ponudu i motiviše decu da se bave sportom. Naša ekipa razgovarala je sa nekolicinom zaljubljenika u fizičku aktivnost, a svaki od njih tvrdi da je baš njihov sport najbolji.

Sajam sporta otvorio je predsednik Sportskog saveza Srbije Davor Štefanek koji se zahvalio kako roditeljima, tako i trenerima koji se trude da decu naviknu na sport i izrazio nadu da će Subotica doživeti da dočeka još jednog nosioca olimpijske medalje.

Kada je sport u pitanju naš grad ima čime da se pohvali, jer naši sportisti imaju zavidne rezultate istakao je gradonačelnik Stevan Bakić i dodao da će lokalna samouprava nastaviti da ih podržava.

Manifestaciju su  organizovali Sportski savez Srbije u saradnji sa Ministarstvom za omladinu i sport, a iz resornog ministarstva poručuju da će uvek pružati podršku subotičkim sportistima.

Pored centralnog dela na gradskom trgu u okviru Sajma sporta održana su i predavanja za trenere, kao i edukacija o upotrebi dopinga u sportu, a gosti iz Sportskog saveza sastali su se sa gradskim rukovodstvom.

Preporučujemo još …


Slušanost radija u Subotici
Kroz Grad
Vesti dana - video

Vojvođanska događanja
Pregled dana - video

Fejsbuk

Emisije

U sred srede

RTV Subotica

U sred srede

Poslovni intermeco

RTV Subotica

Poslovni intermeco

Jutrenje

RTV Subotica

Jutrenje

Subotička događanja

RTV Subotica

Subotička događanja

Opušteno

RTV Subotica

Opušteno

Likovni tragovi

RTV Subotica

Likovni tragovi

U susret istini

RTV Subotica

U susret istini

Subotica grad sporta

RTV Subotica

Subotica grad sporta

Sport

RTV Subotica

Sport
Media Info Centar
Institut HIB
Privredna akademija Novi Sad
Vojvođanski Magazin