Košarkaši u dobrom ritmu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 27. mart 2024. • 09:43 •

Iako se nalaze u sred „gustog“ rasporeda, košarkaši Spartaka igraju u dobrom ritmu. Nakon uspeha u „balonu“ ABA2 lige, Golubovi su u utorak, u nastavku Košarkaške lige Srbije, na gostovanju u Kragujevcu sa 83:64 (25:15, 18:17, 24:18, 16:14) savladali domaći Radnički.

Radnički vodi sa 4:0, a Spartak u seriji od 14:0, uz po šest poena Radosavljevića i Medarevića prvi put stiže do dvocifrene prednosti. Radosavljević je i dalje bio tačan, dok četvrtinu trojkom za 25:15 završava Milisavljević.

Mini-seriju pravi Lazić, pa Golubovi u 16. minutu vode sa 36:22, dok je, nakon trojki Barne i Lazića u 17. minutu bilo 42:24 za Subotičane.

Trojke Medarevića i Radosavljevića za 49:36 početkom treće deonice pokazuju kako će se utakmica završiti, a u 24. minutu prednost Subotičana bila je 55:36... Priče o preokretu nije bilo.

Radnički: Vest 2, Vebster 11, Čabrilo 4, Kroft 18, Đerasimović 2, Milosavljević, Dobrašinović 2, Labović 1, U. Nikolić, Dautović 2, P. Nikolić 18, Blagojević 4.

Spartak Office shoes: Cerovina 2, Cvetković 5, Stepanović 2, Milisavljević 5, Radosavljević 12, Medarević 11, Tejić 4, Lazić 18, Gordić 4, Marelja 9, Sokolović, Barna 11.