Poraz na prolećnoj premijeri

TV Bečej • Vukašin Ljubojev • 4. mart 2024. • 08:01 •

Omladinski fudbalski klub Bečej 1918 poražen je u okviru šesnaestog kola Srpske lige Vojvodina od Slovena iz Rume sa 0:1.

U premijernoj prvoj prolećnoj utakmici, pred punim tribinama Gradskog stadiona kraj Tise, ekipa Bečeja pokazala je kvalitetniju i bolju igru za razliku od utakmica u toku pripremnog dela i uspešno parirala prvoplasiranoj ekipi na tabeli.

Većim delom meča igra se odvijala na sredini terena, veliki broj prekida i prekršaja, pet žutih kartona svega par prilika i jedan gol u poslednjem minutu prvog poluvremena. Sve to je rezime subotnje utakmice u kojoj su gosti uspeli da ugrabe vredna tri boda.

Nakon ovog meča ekipa Bečeja spala je za lestvicu niže, odnosno na dvanaestu poziciju gde ima 18 bodova. U  narednom 17. kolu Vojvođanske lige Sever, momci sa Tise putuju u Kikindu koja je treća na tabeli sa 28 bodova.