Spartak u polufinalu

RTV Subotica • Redakcija TV Subotica • 17. april 2024. • 09:32 •

Košarkaši Spartaka napravili su još jedan korak ka ispunjenju svog primarnog cilja – osvajanja prvog mesta u ABA2 ligi koje vodi tamo gde Golubovi žele da budu – u ABA1 ligu. Spartak je u revanš susretu četvrtfinala regionalnog takmičenja savladao ekipu Kansai Helios iz Domžala sa 79:68 (21:17, 23:27, 12:12, 23:12), a time je samo potvrđena prošlonedeljna pobeda u Sloveniji.

Bio je to meč pun borbe u kome je gost tokom gotovo tri četvrtine bio u egalu sa Subotičanima. Spartak bolje počinje prvu četvrtinu, Radosavljević je povukao na početku, ali je Makhovic doneo balans. Goste je u drugoj četvrtini nosio Bernard koji je pravio previše problema Golubovima u napadu, dok su sa druge strane domaći košarkaši teško dolazili do koševa. Imali su Slovenci +6, a onda Mozli donosi prevagu pod koševima, dok Gordić uz zvuk sirene, a kasnije i Medarević, trojkama donose izjednačenje – 44:44.

Odlična defanziva opisivala je igru Spartaka u završne dve četvrtine. U trećem periodu Subotičani to nisu usepeli da „naplate“ dobrim napadom, a ovaj period obeležen je malim brojem poena (12:12).

Konačno, početkom završne četvrtine stižu lakši poeni kao plod dobre odbrane, a u 34. minutu Spartak, posle koša Gordića, ima već 67:56. To je bio „udarac“ od koga se Slovenci nisu oporavili, dok su domaći atraktivnim potezima razgalili publiku u Hali sportova.

Spartak Office shoes: Cerovina 7, Cvetković, Milisavljević 13, Gordić 7, Radosavljević 7, Medarević 7, Tejić 8, Lazić 7, Marelja, Sokolović 4, Mozli 6, Barna 13.

Kansai Helios Domžale: Blomgren 5, Bernard 21, Zemljič 7, Mirtič, Nemanič 4, Babič, Copot 10, Makhovic 7, Sirc 6, Daneu 8.